Porozmawiajmy!
Spotkaj się z nami!
Home
/
Blog
/
Być jak…
22/09/2022

Być jak…

Czas czytania: 2 minut

🔴 Pracujesz w sprzedaży? To wiedz, że jeden z najważniejszych kluczy do Twojego negocjacyjnego sukcesu to nauczenie się…

-Błagam, nie proś mnie, żebyśmy się spotykali w biurze – powiedziała przez telefon Pani Kupiec jednej z ogromnych sieci handlowych do Key Account Manager’a jednego z hegemonów FMCG.

- Ale… dlaczego? Przecież spotykaliśmy się przed pandemią, regularnie i tak współpracowaliśmy – odpowiedział KAM szczerze zainteresowany sytuacją, która od jakiegoś już czasu nie daje mu spokoju.

(Obostrzeń już nie ma, a on cały czas robi biznes z siecią mailowo, bo druga strona nie ma nawet ochoty na rozmowy online. Wszystko na mailach. Ten telefon, to że rozmawiają choć raz – to cud.)

❓ CO TAKIEGO SIĘ WYDARZYŁO?

ODPOWIEDŹ – WSZYSTKO. Kupcom się ulewa… Dla wielu z nich zaburzenie łańcuchów dostaw, problemy ze zamianami cen, braki w dostępności, braki informacji o tym, co się wydarzy z zamówieniem, działanie na ostatnią chwilę, są tak przejmujące, że….

NIE CHCE IM SIĘ, ODECHCIEWA, MAJĄ DOŚĆ.

🤝 Sprzedawco, wejdź w buty kupców, z których większość nigdy nie doświadczyła niczego podobnego, co dzieje się obecnie. Nie pamiętają kryzysów sprzed kilkunastu lat, a jeśli mają coś w pamięci, to jednak skala była nieporównywalna.

🤝 Sprzedawco, weź odpowiedzialność za drugą stronę, dostarcz jej choć trochę komfortu, zapytaj, czego potrzebuje.

🤝 Sprzedawco, nie załatwiaj tylko swoich interesów, zaplanuj ten proces tak, żeby kupiec czuł się w nim lepiej niż z innym dostawcą.

🤝 Sprzedawco, koniunktura, jak i łaska pańska, na pstrych rumakach pomyka, to co zbudujesz teraz będzie trwało, pomyśl, może dobrze jest znaleźć niestandardowe metody współpracy?

… czyli tym kluczem jest .… nauczenie się myślenia kupieckiego. Bądź jak kupiec, teraz bardziej niż kiedykolwiek. Poczuj ich problemy. Bo wykorzystywanie ich… ma krótkie nóżki.
 
Robisz w ten sposób? Próbujesz? Działa?

Zostaw komentarz pod publikacją ➜
Marka Bring Neotiations® należy do:
BRING NEO P.S.A.
ul. Puławska 23/25/16
02–515 Warszawa
NIP: 5213944561
Regulamin Akademii NeocjatoraPolityka prywatności
Nasze marki:
NEOcjacje™ »
NEOLider/ka™
Transformacja komunikacji
Turnieje Ringi Ne[g]ocjacji™
Przeciw Konfliktowi w Biznesie »
JustynaGrabkowska.pl »
menu