Reguła Ringów™ to metoda na funkcjonowanie w dzisiejszym, niepewnym świecie oraz radzenie sobie z nim i w nim. To recepta na używanie koncepcji Ringów™, jako sposobu podejścia zarówno do siebie samego/samej zawodowo i prywatnie, jak i do innych ludzi, przedmiotów czy idei, w codziennym z nimi współistnieniu.
Reguła Ringów™ jest też przewodnikiem dla organizacji, przede wszystkim biznesowych, z którymi jesteśmy związani. To dzięki tej praktyce firma uczy się nowego sposobu funkcjonowania w każdej rzeczywistości. Jego istotą jest dążenie, by ludzie i organizacja (oraz związanie z nią podmioty zewnętrzne) stanowiły zdrowy system naczyń połączonych, rozwijający się i dbający o wszystkie jego części.
Reguła Ringów™ w opisuje m.in.:
Istotę posiadania swojego MUSZĘ, POTRZEBUJĘ, CHCĘ/CHCIAŁABYM, CHCIAŁBYM (dalej: M‑P‑C/C), każdego dnia. W słowach tych zapisany jest nasz stosunek do siebie, swoich pryncypiów, systemu wartości etc. Poprzez uświadomienie sobie wagi i znaczenia tych fraz (używamy je bowiem na co dzień, najczęściej bez namysłu) zaczynamy rozumieć ich rzeczywiste znaczenie. Rozpoznajemy, że kodują nasze myślenie i podejmowane działania.
Słowa mają przecież ogromną moc. Brak jednoznacznego podejścia do nich może wywołać sabotaż własnych myśli i planów, a nawet zmieniać intencje i przynosić straty. M‑P‑C/C,C, zwizualizowane jest za pomocą „boskiego kształtu” koła, okręgu, ringu. Ring „Muszę” znajduje się w centrum, a okalają go kolejne, wypełniane treścią życiowych zadań. Tak właśnie każdy/każda z nas buduje swój Ring Interesów™, kreowany w obu kontekstach: prywatnym i zawodowym.
Zgodnie z Regułą Ringów™ wszelkie zadania, plany czy ważniejsze wydatki etc., powinny być analizowane przez pryzmat M–P‑C/C. Taki sposób funkcjonowania diametralnie poprawia jakość codzienności, uczy przyjemnej dyscypliny, pomaga w podejmowaniu dobrych decyzji oraz szybko staje się sposobem na spełnienie.

Współzależności pomiędzy podmiotami, z którymi wchodzimy w interakcję, w każdej praktycznie życiowej sytuacji – prywatnej czy biznesowej. Mając zbudowany Ring Interesów™ łączymy go z Ringiem Interesów™ drugiej strony. Oczywiście, nasz rozmówca (dziecko, żona, mąż, szef, klient, kontrahent, współpracownik etc.) mogą nie mieć świadomości, co stanowi ich M‑P‑C/C, czy nawet, że posiadają swój Ring Interesów™. Tu wiec powinna pojawić się nasza odpowiedzialność za daną współpracę czy relację. Mając odpowiednie, „ringowe” przygotowanie i wiedzę własną możemy prowadzić dany proces tworząc część wspólną pomiędzy Ringami Interesów™ (moim i jego/jej). Ich połączenie przekształca je teraz w Ringi Interakcji™.
Od tego, co znajdzie się w części wspólnej oraz jakie znaczniki M‑P‑C/C będą miały te elementy zależy dalsze powodzenie. Dlatego właśnie tak istotna jest świadomość istnienia i budowania takich zależności. Wizualizacja Łańcuchów czy Mozaik Ringów™ (podmiotów zaangażowanych w nasze życie jest bowiem najczęściej bardzo wiele) porządkuje nasz świat i pozwala rzeczywiście na niego wpływać. Zaczynamy wreszcie dostrzegać Platformę wspólnych korzyści™ tworzoną w częściach wspólnych oraz na potencjałach. Eliminujemy lub przynajmniej ograniczamy automatyzm egoizmów. Nabywamy zaufanie i weryfikujemy intencje. Odrzucamy też wszechobecną koncentrację na deficytach, bo na nie i tak przychodzi czas. Dochodzimy do wniosków i podejmujemy trwałe decyzje. Ringi pomagają nam w wielu procesach, a zamykając się pokazują, że wcale nie musimy walczyć.

Potencjały, czyli zasoby (odnawialne i nieodnawialne), które posiadamy, lub powinniśmy posiadać dla realizacji naszych M‑P‑C/C. To niezwykle istotny dziś element. Praktycznie wszystko zmienia się bowiem błyskawicznie. Dodatkowo, transformacja psycho-digitalowa™ zmusza nas do odbioru świata wirtualnego tak, jakby był tym realnym, co przynosi kolejne wyzwania. Wiele wartości zmienia teraz swoje znaczenia. Budowanie profitu w poszczególnych działaniach nigdy tak bardzo nie zależało od tak wielu czynników.
Konieczne są odpowiedzi na pytania: czym dla mnie jest czas, jaki jest nasz stosunek do ceny, kosztu, wartości, profitu, jakim potencjałem są zdrowie oraz relacje rodzinne. Nie zbyt często głęboko analizujemy konieczne zasoby, a wykorzystujemy je zarówno w biznesie, jak i prywatnie w każdej minucie życia. Ustawienie ich dzięki Regule Ringów™ w odpowiedniej pozycji w Ringach™ otwiera oczy na zupełnie nowy świat i oprócz refleksji przynosi zasób niezbędnych (w sprawnym funkcjonowaniu) komunikacyjnych narzędzi;
Narzędzia, do codziennej pracy z Regułą Ringów™, które w praktyczny sposób przygotowują nas do stosowania zasad Neocjacji™ w życiu zawodowym, jak i biznesowym. Są w nich nie tylko takie, jak: Kalendarz Ringów™, Formularze Ringów™, ale i taktyki, sposoby na wyznaczanie strategii, czy testowania zasobów.
Instrumentarium to pozwala m.in. zawiadywać ringowymi™ zadaniami, podejmować decyzje uwzględniające części wspólne, budować relacje z innymi podmiotami, zarządzać sobą w procesie, być odpowiedzialnymi za drugą stronę.