Porozmawiajmy!
Spotkaj się z nami!
Home
/
Blog
/
Moi ludzie nie potrafią negocjować, ale ja – oczywiście!
08/09/2022

Moi ludzie nie potrafią negocjować, ale ja – oczywiście!

Czas czytania: 2 minut

🔴QUIZ. Jakie błędy popełnił dyrektor sprzedaży w rozmowie ze mną 2 dni temu, napiszcie w komentarzu:

- 🧔Pani Justyno, potrzebujemy przeszkolić z negocjacji ok. 20 osób. I jakiś konsulting w tym jeszcze by się przydał też, strategiczny. Dostałem kontakt do Pani od Wojtka X, który był u Pani na warsztatach. Jest u nas, od września.

- 👩‍🦱Wow! Gratuluję Wam świetnego członka zespołu. Tak, przeszedł przez moje ręce (śmiech), jak i ponad 40 osób z tej firmy. Jaką funkcję objął?

- 🧔Jest NKAMem – odpowiada z wyraźną satysfakcją w głosie Pan Sylwester.

- 👩‍🦱Ok! Należny awans. Dobra robota! Wyślę mu gratulacje. Wracając do projektu. Co jest jego założeniem? Jakie rezultaty chcecie osiągnąć?

- 🧔Mam wrażenie, że po covid’dzie, z tym, co się obecnie, moi ludzie się gubią. Sprzedaż idzie bardzo dobrze, wyniki mamy świetne, ale nie pytają, nie widzą szans, nie budują relacji, po prostu dają, co mamy do sprzedania, plus ustalony rabat, czasami bez sensu. Mają pensje, mają bonusy, żyją jak pączki w maśle. I się nie rozwijają.

- 👩‍🦱Zgadza się ‑odpowiadam. ‑Na pocieszenie, to się zdarza często. Tak, możecie przespać moment, kiedy trzeba na nowo ustawić procesy. Jak Pan zapewne wie nasza szkoła to NEOcjacje™. Innowacyjny proces i wdrożenie. Inne podejście do klienta wewnętrznego, zewnętrznego, zarządzanie ryzykiem w takiej komunikacji, nielinearność, no i praca na proficie. Nasze Doświadczenia NEOcjacyjne ODUCZAJĄ ludzi nawyków, szerzących straty. Stare metody negocjacyjne nie tylko nie działają, ale i powodują destrukcję. Dlatego nasze procesy trwają dłużej, niż typowe szkolenia, są o wiele głębsze i opierają się na pracy na Kompetencji NEOcjacyjnej™, którą zaraz Panu przedstawię, zobaczy Pan, jakie to jest extra podejście.

- 🧔To brzmi idealnie! –na ten okrzyk zrobiło mi się miło; czy to oznacza, że mam do czynienia ze świadomym Klientem?

- 👩‍🦱Zatem- zaczynam z uśmiechem w głosie ‑oto slajd ze ścieżką działania NEOcjacyjnego™.  Dla tych stanowisk mamy 30-godzinne i 45 ‑godzinne Doświadczenie NEOcjacyjne ROZWÓJ™.  Pan Sylwester przerywa i pyta o cenę. Odpowiadam na to:

- 👩‍🦱Może zanim cena, przedstawię metodykę i różnice?

- 🧔Proszę podać najpierw cenę, Pani Justyno.

- 👩‍🦱Ok! Jeśli zdecydujecie się na 2 grupy około 10 osobowe, to w zależności od zakresu projektu od 1377 do 1887 Euro za osobę. W tym macie pakiet wsparcia…

- 🧔Jak to?! ‑przerwał wpół zdania. ‑My płacimy maksymalnie 2 tys. zł za osobę. Chyba Pani rozumie, że jest kryzys. Wystawimy Wam rekomendację, a jak się nam spodoba, to będziemy dalej korzystać. Zapłacimy max. 2400 zł za osobę. I tak będzie Pani zadowolona. Jeśli nie, to nie ma sensu dalej rozmawiać.

- 👩‍🦱To może pozwoli mi Pa…

- 🧔Pani Justyno – przerwał w pół słowa – tak czy nie?!

KURTYNA

🔷️Ufff.… Zidentyfikowałeś/ałaś błędy? Opisz je w komentarzu, napisz jakie są wg Ciebie powody takiego zachowania? 

Zostaw komentarz pod publikacją ➜
Marka Bring Neotiations® należy do:
BRING NEO P.S.A.
ul. Puławska 23/25/16
02–515 Warszawa
NIP: 5213944561
Regulamin Akademii NeocjatoraPolityka prywatności
Nasze marki:
NEOcjacje™ »
NEOLider/ka™
Transformacja komunikacji
Turnieje Ringi Ne[g]ocjacji™
Przeciw Konfliktowi w Biznesie »
JustynaGrabkowska.pl »
menu