Porozmawiajmy!
Spotkaj się z nami!
Home
/
Blog
/
Pozywanie Goliatów o goliatowe kwoty? Dawid ma finansowanie!
23/09/2022

Pozywanie Goliatów o goliatowe kwoty? Dawid ma finansowanie!

Czas czytania: < 1 minuta

🔴 Korzystasz z GOOGLA? Dobre pytanie, co? A czy zdajesz sobie sprawę, że GOOGLE posiada 90% rynku reklamy elektronicznej?

🤖 90%! To tak, jakbyśmy mieli półki w sklepie spożywczym wypełnione praktycznie w całości produktem jednej firmy… Jak wyglądałby wówczas nasz kulinarny świat? to jak wygląda reklamowy?

👨‍🚀 Nie da się tego pojąć, a dowody pokazują, że Google chce więcej i więcej. Media donoszą, że firmę czekają dwa pozwy, z których wypłaty odszkodowawcze mogłyby osiągnąć 25 miliardów Euro.

Pozywają Unia Europejska i Wielka Brytania.

🕷️Powód, w skrócie: pogwałcenie przez Google prawa antymonopolowego oraz przepisów o ochronie danych.

🕷️Oprócz powyższego Google zaszła za skórę Holendrom i Duńczykom, szykują się osobne pozwy. W zeszłym roku Francja nałożyła na Google karę na kwotę 220 milionów Euro.

🕷️Najbardziej skarżą się krajowi wydawcy mediów, czyli firmy prywatne. Żądają odszkodowań z tytułu akcji banerowych na swoich portalach. Brytyjskie wyliczenia ‑ok. 7 miliardów funtów!

💎 W tej sprawie jest jeszcze jeden bardzo ciekawy szczegół – negocjacyjny:

🎯 Ci, którzy do te pory chcieli pozwać o wiele silniejsze od siebie firmy i dźwigać ciężar kosztów sądowych, obsługi prawnej i innych wydatków związanych z takim przedsięwzięciem (analityka, PR itd.) często po prostu odpuszczali. Nie było ich na to stać.

🎯 Od pewnego czasu jednak, głównie na rynku anglosaskim, rozwijają się wyspecjalizowane firmy, które finansują przewody sądowe w zamian za udział w sukcesie po wygranym procesie. Biorą na siebie ryzyko i wykładają pieniądze na koszty. Dawid ma szansę z Goliatem!

🎯 Wielokrotnie pokazywane w książkach czy filmach prawniczych sceny, kiedy to pozwany gigant śmieje się w twarz poszkodowanym odchodzą w zapomnienie. Co o tym sądzisz? 

Zostaw komentarz pod publikacją ➜
Marka Bring Neotiations® należy do:
BRING NEO P.S.A.
ul. Puławska 23/25/16
02–515 Warszawa
NIP: 5213944561
Regulamin Akademii NeocjatoraPolityka prywatności
Nasze marki:
NEOcjacje™ »
NEOLider/ka™
Transformacja komunikacji
Turnieje Ringi Ne[g]ocjacji™
Przeciw Konfliktowi w Biznesie »
JustynaGrabkowska.pl »
menu